Prawie od początku organizowania „Pamiątek” naszym partnerem jest Wydawnictwo „Biały Kruk”, które przekazuje interesujące i piękne albumy oraz książki na nagrody dla laureatów konkursu na interpretację piosenek Przemysława Gintrowskiego.

Wydawnictwo „Biały Kruk” powstało w 1996 r. z inicjatywy znakomitego dziennikarza, fotografika i wydawcy – Leszka Sosnowskiego. Jedna z najbardziej znanych krakowskich firm wydawniczych jest niekwestionowanym liderem w dziedzinie albumów na polskim rynku książkowym. Specjalizuje się także w wydawaniu książek poświęconych tematyce religijnej, patriotycznej i historycznej, jak również szeroko pojętej kulturze wysokiej, które to wartości promuje także na łamach swojego Miesięcznika Kulturalnego „Wpis”. Najwyższy poziom merytoryczny i edytorski materiałów od lat stanowi wizytówkę wydawnictwa. Książki i albumy tego wydawnictwa zyskały uznanie zarówno czytelników, jak i licznych instytucji, co zaowocowało szeregiem nagród.

W ofercie wydawniczej związanej z osobą i nauczaniem papieża-Polaka prym wiodą pozycje albumowe ilustrowane wyjątkowej urody zdjęciami wybitnych fotografów: krakowskiego mistrza Adama Bujaka i Włocha Arturo Mariego. Warto odnotować, że wydawnictwo wydało ponad 120 albumów i książek poświęconych pamięci Papieża Polaka. Wśród  autorów nie brakuje takich sław jak m.in. ks. prof. Waldemar Chrostowski, Leszek Długosz, prof. Henryk Kocój, Antoni Macierewicz, prof. Andrzej Nowak, prof. Krzysztof Ożóg, prof. Wojciech Polak, prof. Krzysztof Roszkowski, prof. Krzysztof Szczerski, Janusz Szewczak, prof. Artur Śliwiński, Bohdan Urbankowski czy prof. Jan Żaryn.

Wydawnictwo „Biały Kruk” organizuje także wielkie imprezy patriotyczno-religijne z udziałem autorów, połączone z promocją ich dzieł; szczególną renomę zyskał organizowany rokrocznie „Dzień Patrioty”.Więcej informacji znajdziecie Państwo na  stronie www.bialykruk.pl

– Cenimy sobie współpracę z wydawnictwem „Biały Kruk” i jesteśmy wdzięczni za zaufanie i wspieranie co roku „Pamiątek”. To dla nas ważne i dlatego bardzo dziękujemy wydawcy Panu Leszkowi Sosnowskiemu za życzliwość i fundowanie nagród książkowych wydawnictwa a Pani Karolinie Strzebońskiej za pomoc organizacyjną – mówi Jacek Pechman, twórca Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Przemysława Gintrowskiego „Pamiątki”.