W drugim dniu Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Przemysława Gintrowskiego „Pamiątki”, czyli 13 lipca br., publiczność o godz. 19.00 będzie mogła zobaczyć w Sali teatralnej Regionalnego Centrum Kultury im. Z. Herberta przy ul. Solnej 1,przygotowaną przez Studio Artystyczne im. Ziembińskich Trans–Operę S.A.L.I.G.I.A.

Spektakl tworzą 22 piosenki Przemysława Gintrowskiego w pełnych emocji interpretacjach aktorów Studia Artystycznego. W programie znalazły się utwory skomponowane przez Gintrowskiego do słów Zbigniewa Herberta, Tadeusza Nowaka, Marka Tercza, Justyny Holm, Agnieszki Osieckiej, Jerzego Czecha, Bogdana Olewicza, Krzysztofa Marii Sieniawskiego, Mieczysława Jastruna, Natana Tenenbauma i Jacka Kaczmarskiego. Nie zabraknie najbardziej znanych songów Gintrowskiego: „Modlitwy o wschodzie słońca”, „Autoportretu Witkacego”, „Czarnych perfum”, „Powrotu” czy „A my nie chcemy uciekać stąd”.

Wszystkie pieśni niosą przesłania dotyczące ludzkich postaw, poszukiwania drogi,celu,stawianiu czoła przeciwnościom i nieuniknionym zmianom. Zapraszamy na opowieść o grzechach głównych, buncie szaleństwie i odrodzeniu w obliczu toczących się kół Historii.

W spektaklu wystąpią laureaci wielu ogólnopolskich konkursów piosenki literackiej, aktorskiej i sztuki słowa, studenci państwowych wyższych szkół teatralnych w tym także zdobywcy nagród Prezydenta Koszalina w dziedzinie kultury. Autorką scenariusza i reżyserem spektaklu jest Ewa Czapik-Kowalewska, natomiast autorem aranżacji i kierownikiem muzycznym jest Rafał Kowalewski.

Zapraszamy, wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona