„Kto wystąpi na tegorocznych „Pamiątkach”? – to jedno z najczęściej obecnie zadawanych pytań przez miłośników naszego przeglądu. Czas zatem ujawnić jakich artystów zobaczymy na scenie Regionalnego Centrum Kultury im. Z. Herberta w Kołobrzegu.

Maciej Balcar

To niewątpliwie niezwykła osobowość sceniczna. Przez ostatnie 23 lata był wokalistą grupy Dżem. Autor największego nowożytnego przeboju zespołu, „Do kołyski”. Z wykształcenia jest architektem, z zamiłowania muzykiem, kompozytorem i aktorem. Ma na swoim koncie role filmowe, m.in. Indianera w „Skazanym na Bluesa”, teatralne, m.in. Jezusa w chorzowskim „Jesus Christ Superstar”, dubbingowe, m.in. głos „Mustanga z dzikiej doliny” w polskich wersjach piosenek Briana Adamsa.

Oprócz 7 solowych płyt które wydał na przestrzeni lat ze swoim zespołem, współpracuje również ze Zbigniewem Preisnerem, oraz zespołem Carrantuohill.

Cezary Studniak

Aktor, teatralny i filmowy, reżyser, scenarzysta, reżyser świateł, wokalista, muzyk. Od 2015 roku Dyrektor Artystyczny Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Jako aktor, współpracuje z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Gościnnie współpracował również z Teatrem  im. Słowackiego  w Krakowie oraz Teatrem im. Jaracza w Łodzi. Reżyserował w Teatrze Nowym w Poznaniu, Teatrze Warsawy w Warszawie, w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu oraz w Akademii Teatralnej w Warszawie i Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu. Wielokrotny reżyser, współreżyser, scenarzysta i wykonawca licznych spektakli i koncertów produkowanych w ramach Przeglądu Piosenki Aktorskiej.

Hadrian Filip Tabęcki

Hadriana nie trzeba przedstawiać publiczności „Pamiątek” bo jest z nami od początku, pełniąc rolę kierownika muzycznego. Jednym zdaniem: kompozytor, aranżer, pianista, producent muzyczny, reżyser i scenarzysta.

Kompozytor „ROCK OPERY KRZYŻACY”, a także opery „DZIEŃ ŚWIRA”. Autor muzyki do filmów: „KAMELEON” i „LEJDIS”. Zadebiutował jako kompozytor w 1993 roku na scenie Teatru Dramatycznego w Warszawie spektaklem muzycznym „ŚPIESZMY SIĘ KOCHAĆ LUDZI” do wierszy księdza Jana Twardowskiego. Wieloletni kierownik muzyczny Konkursu Interpretacji Piosenki Aktorskiej na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu i Ogólnopolskiego Konkursu na Interpretację Piosenek Anny German „Tańczące Eurydyki” w Zielonej Górze. Dyrektor Artystyczny Lions World Song Festival For The Blind „Sounds From The Heart” w Krakowie. W 2023 roku objął funkcję Dyrektora Artystycznego „Sceny w Górach” w Michałowicach.
Kompozytor wielu piosenek do wierszy i tekstów m.in.: W. Młynarskiego, W. Szymborskiej, Z. Herberta, J. Przybory, A. Osieckiej, J. Wołka, x. J. Twardowskiego, W. Byrskiego, M. Sosnowskiego, J. Bończyka, A. Nowaka, M. Zabłockiego, K. Feusette i R. Kołakowskiego.

Współpracownik wielu teatrów w Polsce i zagranicą, a także wielu artystów polskich i zagranicznych. Jako pianista współtworzy zespół Kameleon i Tango Attack. Regularnie współpracuje z ważniejszymi orkiestrami polskimi wykonując z nimi solowe autorskie programy koncertowe. Nagrywa dla głównych polskich rozgłośni radiowych i telewizyjnych. Otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia za twórczość artystyczną.

Już niebawem przedstawimy kolejne personalia oraz szczegółowy program „Pamiątek”.