V edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Przemysława Gintrowskiego „PAMIĄTKI” odbędzie się w Kołobrzegu w dniach 7-9 lipca 2023 roku.

Najważniejszym punktem Przeglądu „Pamiątki” jest konkurs na interpretację piosenek z dorobku Przemysława Gintrowskiego.

Miło jest nam poinformować, że patronat nad jubileuszową edycją „Pamiątek” objął  wiceprezes Rady Ministrów i minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – prof. Piotr Gliński ( na zdj.). Jednocześnie MKiDN przyznało nagrody finansowe dla laureatów Konkursu Głównego na tegorocznych „Pamiątkach”.

Swoją nagrodę finansową ( 1000 Euro) ufundowało SAWP czyli Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych.

Konkurs ma formułę otwartą, bez ograniczeń wiekowych, w którym konkursowicz wykonuje dwie piosenki śpiewane bezpośrednio przez Przemysława Gintrowskiego bądź  do których bard skomponował muzykę.

Na Wasze zgłoszenia konkursowe e-mailowe (przegladpamiatki@interia.pl) czekamy do 20 czerwca br. W Konkursie Głównym Przeglądu mogą wziąć udział soliści – wokaliści (akompaniujący sobie na dowolnym instrumencie; występujący z akompaniamentem innego instrumentalisty bądź zespołu instrumentalistów), jak również duety i większe zespoły wokalne z akompaniamentem oraz zespoły wokalno- instrumentalne.

Nie przewiduje się możliwości stosowania podkładów muzycznych z kaset audio i płyt CD. Dopuszczalne są wyłącznie wykonania „na żywo”.