13 lipca, drugiego dnia Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Przemysława Gintrowskiego „Pamiątki”, publiczność która o godz. 17.00 zasiądzie w Sali teatralnej Regionalnego Centrum Kultury im. Z. Herberta przy ul. Solnej będzie miała okazję zobaczyć kołobrzeską premierę multimedialnego spektaklu z muzyką Przemysława Gintrowskiego, w reżyserii Magdaleny Kizinkiewicz, choreografii Bartosza Figurskiego a wykonaniu studentów kierunku aktorskiego Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Spektakl „Postacie” stanowi innowację w podejściu do interpretacji muzyki. Za pomocą połączenia wielu dziedzin sztuki – obrazu, dźwięku, choreografii, scenografii i nowych technologii powstaje poruszające dzieło audiowizualne z udziałem młodych aktorów.

Muzyka Przemysława Gintrowskiego, w której wykorzystywał teksty wybitnych polskich poetów jest ponadczasowa, wartości, które w niej przekazywał są uniwersalne i wciąż aktualne. Komponował także muzykę do filmów, był wykładowcą w Warszawskiej Szkole Filmowej.

Dotychczas muzyka „Wielkiego Barda Wolności” wykonywana była jedynie podczas koncertów. „Postacie” to interpretacja twórczości Gintrowskiego w formie spektaklu.

Zapraszamy, wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona